Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jiří Georg Dokoupil: Furniture For Fotos (jen 19 – 21.5.2016)

18. 5.-21. 5. / DSC Gallery / Instalace

Pouze do 21.5.2016 bude v Galerii Dvorak Sec Contemporary, Dlouhá 5, Praha 1, přístupná umělecká instalace Jiřího George Dokoupila: Furniture For Fotos. Otevřeno 11 – 19 h.

DSC Gallery vás s potěšením zve na světovou premiéru jedinečného uměleckého projektu. Pod názvem Furniture for Fotos nám malíř, sochař a kovboj Jiří Georg Dokoupil představí další z jeho inovativních výtvarných konceptů – osobně!

Po sérii bublin, kouřových obrazů či malbě mateřským mlékem se Dokoupil opět rozhodnul přijít s něčím, co tu ještě nebylo. Pokud jste zvědaví, s čím se rozhodl milovníky umění překvapit tentokrát, nenechte si výstavu Furniture For Fotos, která potrvá pouhé tři dny, ujít.

„Jde o nejautentičtější důkaz teorie Marcela Duchampa, který říká, že umělecké dílo začne existovat teprve s divákem. Objekty samotné neznamenají nic, dokud se divák sám nestane součástí sochy,“ vysvětluje umělec princip své expozice. Pro tu totiž vytvořil speciální objekty, které stírají rozdíly mezi druhou a třetí dimenzí. Právě s nimi se budete moci vyfotit a výsledný obrázek si odnést domů. Sám autor navíc bude každý den několik hodin v galerii osobně přítomen s fotografickým aparátem v ruce. Máte tak jedinečnou šanci získat originál od Dokoupila.

Těšíme se na vás a nezapomenutelné zážitky s Jiřím Georg Dokoupilem.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jiří Georg Dokoupil: Furniture For Fotos (jen 19 – 21.5.2016)