Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jaroslava Pešicová (1935 – 2015): Ohlédnutí

12. 1.-7. 2. / Nová síň / Malba

Do 7.2.2016 bude v Galerii Nová síň, Voršilská 3, Praha 1, přístupná výstava obrazů Jaroslavy Pešicové (1935 – 2015): Ohlédnutí.

Výstava Ohlédnutí přináší výběr z díla nedávno zesnulé přední  české akademické malířky a grafičky Jaroslavy Pešicové (1935 – 2015). Po vystudování Vyšší školy uměleckého průmyslu v Praze absolvovala Akademii výtvarného umění v Praze u profesora Vladimíra Sychry. Byla členkou umělecké skupiny Etapa, SČUG Hollar a SVU Mánes. Stejně jako ve velké části autorčiny tvorby, tak i v tomto výběru, dominuje figura, jež je zasazena do výpravné a barevně bohaté kompozice. Velké formáty obrazů a výška stropů Nové síně umožní návštěvníkům výstavy přenést se do příběhů veselých i bolestných, které autorka svým štětcem a barvami vypráví.

Díla Jaroslavy Pešicové jsou zastoupena ve státních, veřejných  a soukromých sbírkách po celém světě – za zmínku stojí Národní galerie ČR, National Gallery of Art Washington (USA), Owens Art Gallery, Sackville (Kanada). V zahraničí (Belgie, Velká Británie, Francie, Holandsko a Rakousko …) V minulosti proběhlo přes 70 autorských a 120 společných výstav v České republice i v cizině (Belgie, Francie, Rakousko,…).

Kurátor výstavy PhDr. Jan Kříž

http://www.pesicova.cz/Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jaroslava Pešicová (1935 – 2015): Ohlédnutí