Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jaroslav Eduard Dvořák: Obrazy a objekty

6. 3.-2. 4. / Galerie Millennium / Malba

Do 2.4.2018 bude v Galerii Millenium, Tržiště 5, Praha 1, přístupná velmi zajímavá výstava Jaroslava Eduarda Dvořáka: Obrazy a objekty.

Jaroslav Eduard Dvořák (*1946) vystudoval Střední odbornou školu výtvarnou v Praze a Akademii výtvarných umění v Praze (at. prof. Smetany). Je členem Spolku výtvarných umělců Mánes, autorem desítek výstav a řady publikací.

Jaroslav Eduard Dvořák je malířem náležejícím ke Skupině 12/15. Jeho ztlumeně zemité kompozice po svém odrážejí ikonografický rejstřík své generace. Na pomezí figuralismu, krajinářství i abstraktních momentů reflektuje autor na plátnech základní až nadčasové otázky lidského rodu. Svou volnou malířskou tvorbu rozšiřuje od devadesátých let o prostorové práce. Od roku 1975 uskutečnil malíř patnáct samostatných výstav a podílel se na celé řadě výstav skupinových či tematických. (V letech 2007 – 08 realizoval monumentální sochařské dílo nazvané Objekt – kříž pro město Český Dub). Dvořákovo dílo není zbytečně okázalé a efektní. O to více směřuje spíše k tiché meditativní formě, k tvarovému i významovému prolínání a transformacím s existenciálním či spirituálním podtextem.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jaroslav Eduard Dvořák: Obrazy a objekty