Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jaromír Másler a Bohumil Eliáš jr.: „Na chvíli se zastaví čas“

29. 9.-25. 10. / Nová síň / Malba

Do 25.10.2015 bude v Galerii Nová síň, Voršilská 3, Praha 1, přístupná výstava Jaromíra Máslera a Bohumila Eliáše jr.: „Na chvíli se zastaví čas“.

Čisté tvary skla a výrazné barvy na plátnech vytváří zajímavý celek, který vede autory k uspořádání společné výstavy.

Práce Bohumila Eliáše ml. z malovaného vrstveného skla se nejčastěji zaměřují k architektonicky pojaté konstrukci liniových struktur a pevných tvarů. V uzavřených tvarech vytváří chvějivé subtilní kompozice. Často jsou inspiračním zdrojem fragmenty původních celků dávných architektur, které jsou zasazené do výtvarného kontextu. V tomto smyslu je zjevné například zaujetí tématem mostu či okna ve vizuálním okouzlení samotnou harmonií tvarů, ale i v hlubších významových kontextech. Monochromní hmota skla je měkce modelována pronikajícím světlem a dává plastikám nádech mlčenlivé tajemnosti.

Na obrazech Jaromíra Máslera je skutečnost převáděna do jeho barev. Dříve tvořily základ abstraktních děl, nyní se převádějí na figuru. Zůstávají dominantním a určujícím prvkem. Figura umožňuje tlumočit konkrétní obsahy a vyprávět příběhy. Obrazy působí svou zjednodušenou formou s důrazem na plošné, výrazné barevné plochy a mají silnou a příjemnou atmosféru.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jaromír Másler a Bohumil Eliáš jr.: „Na chvíli se zastaví čas“