Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jana Šibíka: Autismus není volba, porozumění ano a předání cen Aplaus

Cca do 30.4.2017 bude v Atriu Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, Sněmovní 4, Praha 1, přístupná v úředních hodinách výstava fotografií Jana Šibíka: Autismus není volba, porozumění ano.

Předání cen APLAUS 2017 a vernisáž osvětové výstavy s názvem Autismus není volba, porozumění ano se konaly pod záštitou poslance a místopředsedy výborů pro zdravotnictví a pro sociální politiku Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky MUDr. Víta Kaňkovského 3. dubna 2017 v atriu Poslanecké sněmovny. Za podporu lidí s autismem byli oceněni účastníci v kategoriích jednotlivci, zaměstnavatelé, instituce a také lidé s autismem, kteří podporují stejně znevýhodněné osoby.

Kalendáře s osvětovým a charitativním přesahem vydáváme v Národním ústavu pro autismus, z.ú. (NAUTIS) od roku 2014. Po letech, kdy stránky kalendáře zaplňovaly osoby s poruchami autistického spektra (PAS) ve spojení s významnými českými osobnostmi, jsme se rozhodli pro změnu. Ve spolupráci s reportážním fotografem Janem Šibíkem vznikl kalendář zachycující klienty a osobní asistenty NAUTIS na letních odlehčovacích pobytech v Krkonoších. Jan je oceňovaným fotografem s několikaletými zkušenostmi z problematických oblastí celého světa avšak bez předchozího bližšího kontaktu s osobami s autismem. Prostřednictvím kalendáře tedy nabízí nestranný pohled. Kalendář pro rok 2017 je oslavou lidí s autismem stejně jako lidí, kteří jim denně (mnohdy doslova) podávají pomocnou ruku.

Akce je součástí Porozumět autismu 2017 – osvětová kampaň.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jana Šibíka: Autismus není volba, porozumění ano a předání cen Aplaus