Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jan Wolfchen Vlček: Family Art

12. 2.-10. 3. / / Malba

Do 10.3.2020 bude v Canape Cafe, Bulharská 26 / 924, Praha 10 – Vršovice (bus Tolstého), přístupná zajímavá výstava obrazů  Jana Wolfchena Vlčka: Family Art.

Jan Wolfchen Vlček (*1977, Plzeň)

Vystudoval pražskou Akademii výtvarných umění, kde prošel ateliérem Nových médií Veroniky Bromové a Intermediální školou profesora Milana Knížáka, ve které také v roce 2005 diplomoval. Vlček je jedním z mála umělců nastupující střední generace, jehož vyjadřování není omezeno výhradně mechanickým přejímáním zkreslených informací mediálního fóra a módními uměleckými trendy, ale vychází z jeho posedlosti a životního zájmu (nejen) o válečnou tématiku. Toto téma zpracovává dlouhodobě, a to jak prakticky ve svých obrazových cyklech, objektech, drobných performance a akcích, tak i teoreticky v rámci svého doktorského studia na pražské Akademii, které úspěšně ukončil v roce 2018. Dílo Jana Wolfchena Vlčka je zastoupeno ve sbírkách Národní galerie v Praze, Nadace Jany a Milana Jelínkových, Patton Memorial Galerie Klatovy Klenová, Artotéka města Plzně a v mnoha privátních sbírkách v Čechách a zahraničí.

….

Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jan Wolfchen Vlček: Family Art