Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jan Vytiska: Paradise

23. 11.-31. 12. / Trafo Gallery / Trafačka / Malba

Do 31.12.2017 bude v Trafo Galllery, Hala 14, Pražská tržnice, Bubenské nábřeží 13, Praha 7, přístupná skvělá výstava obrazů Jana Vytisky: Paradise.

Jan Vytiska (*1985) se po volných cyklech Soumrak bohů a Černé jezero ve svých obrazech z poslední doby opět vrátil k folklórním motivům, které jsou přímo inspirovány lidovými pověstmi a bájemi z knihy „Čertoviny z Valašska“. Nejedná se však o návrat k prověřené tematice, ale o její nové uchopení a významové rozšíření. Vytiskův postmoderní mix nezůstává stát na místě a neztrácí se v slepých uličkách – jeho výtvarný jazyk již přesáhl hranice regionu a vyvolal pozornost i v zahraničí, nejvýrazněji snad na putovní výstavě „Neue Schwarze Romantik“ (2017), kde se jeho malby objevují vedle děl známých umělců, jako jsou Martin Eder, Anders Grønlien, bratři Quayové a další. Vytiskovy obrazy jsou tedy srozumitelné i v širším mezinárodním kontextu. Ukazují zkarikovanou halucinaci chaosu současnosti, spojují velká umělecká gesta s banalitou popkultury, vysoké s nízkým, krásu s ošklivostí, smrt se životem.

Kurátor Otto M. Urban

Mezi doprovodné programy patří Čertovský Mikuláš v maskách v úterý 5. prosince od 19 hod. a komentovaná prohlídka s Janem Vytiskou a kurátorem Otto M. Urbanem v úterý 12. prosince od 17 hod.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jan Vytiska: Paradise