Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jan Šafránek: Barevný svět lidí

5. 4.-28. 5. / Obecní dům / Malba

Do 28.5.2017 bude v Obecním domě, Náměstí republiky 5, Praha 1, ve 2.patře přístupná krásná a rozsáhlá výstava obrazů Jana Šafránka: Barevný svět lidí.

OBECNÍ DŮM a GALERIE GEMA si Vás dovolují pozvat na výstavu uznávaného malíře excelujícího ve figurální kresbě – Jana Šafránka (1948). Diváckému publiku známý jako stálý portrétista lidských mravů a nemravů, je zároveň výsostně profesionální malíř, který své obrazy tvoří s nekompromisní technickou důkladností. Šafránkova díla se vyznačují rovnocenným spojením uměleckého vidění a technického provedení. Proces malby totiž pro autora není pouhým nástrojem k vizualizaci výchozí představy, ale tvůrčím aktem ve fyzickém, optickém i meditativním smyslu. Když přímo nemaluje, řeší obraz v myšlenkách – maluje, jak říká, „v hlavě“.

Vystaveno bude i rozměrné autorovo dílo Oltář Milénia – Zahradní slavnost (2002), které bude zdobit prostory Hollarovy síně a vítat návštěvníky přicházející na prohlídku výstavy.

Kurátorem výstavy v Obecním domě je Richard Drury, kurátorkou výstavy, která poběží v Galerii Gema, Máchova 27, Praha 2 do 9.6.2017 je Mgr. Linda Kůrková Sedláková.

Více informací o autorovi zde:
www.jansafranek.com

Akce probíhá pod záštitou primátorky hl. m. Prahy Adriany Krnáčové a radního hl. m. Prahy Jana Wolfa.Fotografie z výstavy