Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jan Pecháček – Palác

27. 2.-24. 3. / Fotografic /

Už jen do 24.3.2019 bude v Galerii Fotografic, Stříbrná 2, Praha 1, přístupná velmi zajímavá výstava Jana Pecháčka – Palác.

PaKul, Lidojem, kongresák. Palác. Mimořádný urbanistický zásah. Mimořádný komplex vybudovaný v letech 1976–1981. Fascinující zvenku i zevnitř. Už pár měsíců po dokončení stavby byl v Paláci Kultury uspořádán XVI. sjezd Komunistické strany Československa. Sjezdu se zúčastnilo okolo 1500 komunistických delegátů. Pompézní palác z oceli a betonu smývá svůj původní účel jen velmi pomalu. Na fotografiích Jana Pecháčka jsou delegáti, sekretářky, číšníci a uklízečky stále součástí tamějšího inventáře. Do prázdna zírající účastníci sjezdu jen umocňují přítomné prázdno a absurditu příznačnou, jak pro budovu samotnou, tak pro režim, který jí dal vzniknout.

Jan Pecháček (*1993) je studentem Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě a na FF UK se věnuje studiu archeologie. Ve své tvorbě se zabývá inscenovanou fotografií a stylizovaným dokumentem. www.janpechacek.cz / www.instagram.com/honzapechacek/

FOTOGRAFIC STARTUP je platforma zaměřená na prezentaci tvorby začínajících autorů, často ještě z řad studentů – s cílem být důležitým bodem v jejich začínající kariéře. Každý rok bude mít jeden mladý autor možnost představit svou práci pražskému publiku ve formě samostatné výstavy.

….

Všechny fotky z výstavy: Petr.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jan Pecháček – Palác