Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jan Mlčoch – Danza

1. 3.-28. 3. / Viniční altán / Fotografie

Do 28.3.2018 bude ve Viničním altánu Gröbovka, Havlíčkovy sady 1369, Praha 2 – Vinohrady, přístupná zajímavá a krásná výstava uměleckých fotografií Jana Mlčocha: Danza.

Fotograf Jan Mlčoch je veřejnosti známý především prostřednictvím výstav a publikováním v časopisech. Soubor fotografií s názvem „Danza“ je pouhým zlomkem jeho rozsáhlé a zajímavé tvorby.

Jan Mlčoch k výstavě:

„Snad žádný lidský dynamický projev není fotogeničtější než tanec a obzvláště balet. Ta úžasná symbióza síly a něhy, elegance a námahy, skutečnosti a snění, lehkosti i náročnosti, pohybu i klidu … a to vše v kráse a ladnosti mne již dlouho fascinuje. Úžasné schopnosti tanečníků a tanečnic chci zachytit na svých fotografiích v kontrastech světla a tmy, pohybu a klidu, v černé a bílé. Všechny tyto zdánlivé i skutečné protiklady a kontrasty ožívají na mých fotografiích
v jedinečné harmonii, kterou obrazu krom malby dává snad nejlépe klasická černobílá fotografie. Ten pocit, kdy se obraz vynořuje na bílém papíře během namočení do vývojky, se nedá přirovnat k ničemu jinému, než samotnému prožitku tance tanečníkem. Je to prostě nádhera.
Na výstavě Danza, kterou prezentuji v březnu v prostorách Viničního altánu, Vás zvu k nahlédnutí do magie baletu, zachycené do stříbra černobílého filmu a vlastnoručně zpracovaných fotografií“.

Krásný zážitek!
Jan Mlčoch
www.mlcoch.netFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jan Mlčoch – Danza