Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jan Jedlička: Zimní cesta k moři

8. 5.-17. 6. / Fotografic / Fotografie

Do 17.6.2018 bude v Galerii Fotografic, Stříbrná 2, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Jana Jedličky: Zimní cesta k moři.  Všechny fotky z výstavy i z vernisáže: Petr.

„Mezi 5. a 8. říjnem 1995 jsem jel vlakem z Basileje do Haagu, s několika krátkými zastávkami. V té době jsem zrovna četl úvahy Viléma Flussera o filosofii fotografování a nastávající době technických fotografií a napadlo mě otestovat si některá teoretická tvrzení a závěry z jeho textů. Použil jsem k tomu automatický fotoaparát Nikon AF a černobílý film. Zachtělo se mi prozkoumat své vlastní zběžné způsoby náhledu na fotografované objekty během cesty, včetně role, jakou při tom hraje můj fotoaparát. Obrázky z této řady jsou seřazeny chronologicky, bez jakéhokoliv výběru. Poslední tři mořské scenérie byly nasnímány na barevný film, jenž jsem použil až v Haagu, cílovém městě mé cesty. Ty tvoří nehybný závěr mojí řady.“ J. Jedlička.
Součástí výstavy je také audiovizuální instalace vycházející z dlouhodobé spolupráce Jana Jedličky a ECM Records, kultovního hudebního vydavatelství z Mnichova.
Jan Jedlička se narodil v roce 1944 v Praze. V letech 1962-1968 vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze a od roku 1969 žije ve Švýcarsku. Používá kresby, fotografie, tisky, pigmentované panely a filmy, založené na různých technických médiích. Jeho díla v opakujících se cyklech zkoumají krajinu z hlediska pohybu a času.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jan Jedlička: Zimní cesta k moři