Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž: Jan Dyntera – Jak se posunout dál

22. 3.-6. 5. / Fotografic / Fotografie

Do 6.5.2018 bude v Galerii Fotografic, Stříbrná 2, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Jana Dyntery – Jak se posunout dál.

Jak se posunout dál? Jak se stát superhrdinou? Jak vyrobit máslo a zhubnout stehna? V jedinečném projektu pro Galerii Fotografic se Jan Dyntera noří do hlubin virtuálního prostoru, aby zkoumal dekonstrukci obrazu často vyhledávaných pojmů a následně pak představil abstrahovanou vizuální stránku internetového vyhledávání. V kritickém momentu ztráty připojení se z rozličných obrázků stávají jen monochromatické plochy, které Dyntera specifickým způsobem za pomocí velkoformátového fotoaparátu přenáší do abstraktních fotografií. Výsledné barevné obrazce však „posouvá dál“ a zamýšlí se co, jak a proč vyhledáváme, do jaké míry věříme internetovým zdrojům včetně všeobjímajících fake news, jaký dopad má digitalizace na jedince či jak bude vypadat internet budoucnosti.
Jan Dyntera (*1974) se dlouhodobě zabývá prolínáním analogového a digitálního světa a hledá, jak rozšířit výrazové možnosti fotografie. Vystudoval Institut tvůrčí fotografie Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě. Žije a pracuje v Praze. www.dyntera.comFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž: Jan Dyntera – Jak se posunout dál