Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž: Jan Dyntera – Jak se posunout dál

22. 3.-6. 5. / Fotografic / Fotografie

Do 6.5.2018 bude v Galerii Fotografic, Stříbrná 2, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Jana Dyntery – Jak se posunout dál.

Jak se posunout dál? Jak se stát superhrdinou? Jak vyrobit máslo a zhubnout stehna? V jedinečném projektu pro Galerii Fotografic se Jan Dyntera noří do hlubin virtuálního prostoru, aby zkoumal dekonstrukci obrazu často vyhledávaných pojmů a následně pak představil abstrahovanou vizuální stránku internetového vyhledávání. V kritickém momentu ztráty připojení se z rozličných obrázků stávají jen monochromatické plochy, které Dyntera specifickým způsobem za pomocí velkoformátového fotoaparátu přenáší do abstraktních fotografií. Výsledné barevné obrazce však „posouvá dál“ a zamýšlí se co, jak a proč vyhledáváme, do jaké míry věříme internetovým zdrojům včetně všeobjímajících fake news, jaký dopad má digitalizace na jedince či jak bude vypadat internet budoucnosti.
Jan Dyntera (*1974) se dlouhodobě zabývá prolínáním analogového a digitálního světa a hledá, jak rozšířit výrazové možnosti fotografie. Vystudoval Institut tvůrčí fotografie Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě. Žije a pracuje v Praze. www.dyntera.comFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž: Jan Dyntera – Jak se posunout dál