Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jan Chaloupek: Otvírání studánek

6. 3.-6. 4. / Galerie Vltavín / Malba

Do 6.4.2018 bude v Galerii Vltavín, Masarykovo nábřeží 36, Praha 1 (u Národního Divadla), přístupná výstava obrazů Jana Chaloupka: Otvírání studánek.

Autor na výstavě představuje práce z posledních dvou let. Hlavním cyklem je otvírání studánek, jedná se o zpracované vzpomínky z dětství stráveného na Vysočině. V dalších obrazech je autor inspirován krajinnými motivy ze Šumavy. Jedná se o ztvárnění přírody v asociativní rovině s nádechem existenčního pocitu. Představeny budou obrazy například z cyklu Na horizontu. Součástí výstavy bude projekce dokumentárního filmu o autorovi z dílny Petra Skaly.

 

Jan Chaloupek (1958)
žák M. Roštínské, P. Brázdy a J. Zezuly; malíř, grafik; studoval a krátce působil na Pedagogické fakultě v Brně; velký vliv na jeho zaměření mělo výtvarné klima v Novém Městě na Moravě; ve své tvorbě přemýšlí o základních otázkách a jejich zobrazení v různých materiálech; nejde o klasickou malbu, ale o snahu napětí života transformovat do struktury výtvarné výpovědi (volný cyklus Ztráta reality); věnuje se reklamní grafice (materiály pro Versace, Himi’s Jeans), navrhoval kampaň některým preparátům (Mucosolvan, Atrovent) (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 – 1999, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1999)Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jan Chaloupek: Otvírání studánek