Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Iva Žůrková: Můj rok v Estonsku

16. 5.-15. 6. / / Fotografie

Do 15.6.2018 bude v Národním informačním centru pro mládež, Na Poříčí 4, Praha 1 (přímo u tram zastávky Nám. Republiky), přístupná zajímavá výstava fotografií Ivy Žůrkové: Můj rok v Estonsku.  Otevřeno je od pondělí do čtvrtka 12:00 – 17:00 hod.

Iva Žůrková se narodila v Olomouci, vystudovala francouzštinu a polštinu na Univerzitě Palackého, během studií strávila rok ve Francii (Lille) a půl roku v Polsku (Varšava). Od února 2016 do února 2017 byla dobrovolnící v Estonsku (Abja-Paluoja). V současné době pracuje v Praze, ve volném čase tančí, fotí, tvoří nebo chodí na procházky po městě nebo do přírody.

IVA: „O Estonsku jsem začala snít po setkání s Indrekem v Polsku. Když mluvil estonsky se svou přítelkyní, znělo to tak krásně, že jsem se rozhodla naučit se tento pro mě zcela neznámý jazyk. O rok později jsem byla na studiích ve Varšavě a jako volitelný předmět jsem si vybrala právě estonštinu. Vyučující Svetlana ve mně ještě více probudila zvědavost a já přešla k dalšímu snu – o cestě do Estonska. Ten se mi splnil další léto, kdy jsem se mohla zúčastnit dvoutýdenního jazykového kurzu estonštiny přímo v Tartu. Při zpáteční cestě mi už bylo jasné, že toto není konec a že se do Estonska potřbuji vrátit – nejlépe tak na rok, žít tam a poznat lépe jazyk, kulturu, zvyky i lidi.
V únoru 2016 jsem odjela na 12 měsíců do Estonska díky EVS (European Voluntary Service) a pracovala jsem jako dobrovolník v kulturním centru v malém městečku na jihu země, kde je opravdu nutné mluvit estonsky, když se chce domluvit s místními obyvateli, kde tradice a folklor stále žijí a kde je příroda na dosah ruky a WiFi úplně všude.  Stále jsem z Estonska nadšená a jsem si jistá, kde budu trávit letní dovolenou!“Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Iva Žůrková: Můj rok v Estonsku