Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Iritatör vs Imitatör (Süss Forgach X Albinus Grammar – Rosťa Liška) – Meme Art Exhibition

20. 2.-31. 3. / / Karikatura

Nejméně do 31.3.2020 najdete v 1.patře cool obchodu ENTER by The Address Idea , 28.října 7, Praha 1 (přímo na Můstku), velmi zábavnou a hustou výstavu Iritatör vs Imitatör (Süss Forgach X Albinus Grammar – Rosťa Liška) – Meme Art Exhibition.

Rádi bychom vás pozvali na ojedinělou interaktivní výstavu: Iritatör vs Imitatör (Süss Forgach X Rosťa Liška)

Ústředním motivem MEME ART EXHIBITION se stal Albinus Grammar. Nejen z důvodu jeho vizuální atraktivity, ale zejména z důvodu jeho dlouholetého vztahu s obchodem ENTER, kde již řadu let vystavuje své umění.

Na výstavě vás bude čekat soubor meme obrázků, které mapují vznik alter ega Albinuse Grammara a zároveň podtrhují důležitost vzájemného vztahu mezi Iritatörem a Imitatörem. Při této příležitosti Albinus Grammar představí i jeden zbrusu nový dřevoryt.

Pro návštěvníky výstavy jsme připravili mnoho upomínkovych předmětů a interaktivních her, které napomohou k porozumění střetu alter ega Albinus Grammar s realitou.

Výstava bude prodejní. Koupí meme obrázků podpoříte náš dlouholetý výzkum meme kultury a coloradských ropuch.

…………………..

Albinus Grammar je pseudonymem českého umělce a výtvarníka Rostislava Lišky. Pod tímto pseudonymem tvoří velkoformátové malby a drěvoryty, ale i happeningy a instalace po celé Evropě, od Turecka po Norsko. Již během studií v Zlíne založil činnou uměleckou skupinu Gameboys exhibition (GMBS). Kromě mnoha výstav také asistoval špičkovým profesorům figurální modelace a kresby na universitách ve Volde a Osle (NO) – americké sochařce Kirsten Kokkin a profesoru Radku Petříčkovi, a v rámci projektu Figurama také na své alma mater i ilustrátorovi Borisovi Jirků. Za všechny ostatní projekty zmiňme spolupráci s tanečníkem Danielem Rodrigo Nielsenem a současnými norskými tanečníky v autorském projektu Norma, sólovou výstavu v galerii Seildukken  a skupinovou the PIP Show v Oslu, nebo třeba vlastní happening Attakturk v Istanbulu, po kterém skončil zatčen.

Informace o umělci Albinus Grammar najdete na jeho webových stránkách www.albinusgrammar.com a na sociálních sítích.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Iritatör vs Imitatör (Süss Forgach X Albinus Grammar – Rosťa Liška) – Meme Art Exhibition