Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž ILKO (Alexandr Iljuščenko) a Petr Hampl: Svět a Světlo

1. 5.-29. 6. / Jindřišská věž / Malba

Do 29.6.2018 bude v Galerii Jindřišské věže, Jindřišská ulice, Praha 1, ve 3.patře přístupná výstava obrazů ILKO (Alexandr Iljuščenko) a Petr Hampl: Svět a Světlo.

ILKO (Alexandr Iljuščenko) se narodil 5.10.1955 v Bělorusku jako jediný syn (má tři sestry) do rodiny učitelky a letce. Ve dvanácti letech vyhrál celorepublikovou dětskou výtvarnou soutěž a bylo mu nabídnuto studium při Akademii výtvarných umění v Minsku, nemohl však využít kvůli situaci v rodině. Byl nadán i hudebně, absolvoval hudební konzervatoř v Gomelu. Kresba nad hudbou zvítězila a určila tak jeho další životní dráhu. Po ukončení studií navštěvoval jako žák atelier akademického malíře Pakotaškina v Gomelu, a v tomto městě pracoval pět let jako výtvarný aranžér.

V roce 1987 Iljuščenko opustil Bělorusko a jeho novou vlastí se stala Česká republika. Usadil se v Českých Budějovicích, kde začíná jeho kariéra výtvarného umělce. Studuje tiskové techniky, také pracuje jako počítačový grafik. Souběžně se stále věnuje výtvarné práci. Nové možnosti počítačové grafiky neovlivnily jeho styl a rukopis malby, který vychází z jeho životní filosofie a víry. Iljuščenko zpracovává motivy figurální, krajiny, města i zátiší a začíná se prosazovat pod uměleckým jménem ILKO. Od roku 2001 žije v Praze – s přestávkou v Příbrami – a má zde nyní své žáky.

http://iljuscenko.cz/

Petr Hampl

narodil se 9. října 1943 v Praze. Absolvoval pražskou uměleckoprůmyslovou školu a poté Akademii výtvarných umění ve speciálce Vojtěcha Tittelbacha a Ladislava Čepeláka. Žije a tvoří v Praze – Zbraslavi. Je profesorem Vyšší odborné školy umělockoprůmyslové na Žižkově náměstí v Praze 3. Jeho díla jsou zastoupena v galeriích i soukromých sbírkách u nás i v zahraničí, například v USA, Francii, Itálii, Německu a Nizozemsku.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž ILKO (Alexandr Iljuščenko) a Petr Hampl: Svět a Světlo