Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Igi Brezo: Umění otevírá srdce

Do 26.4.2019 bude v Galerii Slovenského Institutu, Náměstí Republiky 3, Praha 1, přístupná zajímavá a krásná výstava obrazů Igi Brezo: Umění otevírá srdce.

Slovenský výtvarník pôvodom z Oravy žijúci v Prahe s umeleckým menom Igi Brezo sa venuje predovšetkým maľbe. Maľuje komorné i veľké formáty, používa akryl a kombinované techniky. Trvalou a nosnou inšpiráciou jeho maľby je príroda: topografia zeme, vegetačný kryt, podoby a premeny živlov – zeme, vody, ohňa a vzduchu, ale aj nálady a atmosféra krajiny, jej celistvosť i detaily. Od roku 2009 v maliarskom rukopise a kolorite inklinuje k americkému abstraktnému expresionizmu (dovtedy viac romantizmus a realizmus) prechádzajúc do akčnej a gestickej maľby, k európskemu informelu, tachizmu a štrukturálnej maľbe.

Igi Brezo maľuje aj figurálne kompozície: biblické motívy utrpenia Krista, ľudské tváre, rozprávkové motívy, hudobné inšpirácie a kvetinové zátišia. Medzi jeho obrazmi nájdeme aj pohľady do vesmíru a vesmírne mapy. Sú to obrazy videnia, reality i fantázie, ale aj maliarskej a ľudskej meditácie. Rozjímania o našej planéte, nebeskej oblohe a nekonečnom vesmíre.

Kurátor: PhDr. Ľuboslav MozaFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Igi Brezo: Umění otevírá srdce