Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž „Hugovy výlohy” – Černý 85 – Listonoši

Do 15.1.2017 bude v obchodě s českými hračkami Hugo chodí bos, Řeznická 12, Praha 1, instalována druhá umělecká výloha – Černý 85 – Listonoši.

Nastal podzim a stromy začínají převlékat svůj barevný kabát.
Shazují ho na zem a jejich nahá těla čekají na kabát nový, zimní.
Do práce nastupují listonoši.
Ovšem není listonoš jako listonoš.

David Černý 85

Za dobu delší než 15 let, po kterou se David vĕnuje výtvarnému umĕní, si vypracoval nezaměnitelný rukopisný styl a techniku. Momentálně výrazná naivita a minimalismus založený na tenké lince a vyplněné ploše v kombinaci s kolážemi vystříhanými ze starých knih, dává věcem charakteristický vzhled. David umí strohou geometrií zvýraznit industriální vlastnosti a sebedestruktivní tendence města, které se vždy symbolicky prolínají se skrytým odkazem na přírodu, hledajicí si svou cestu na povrch. Komíny připodobněné uřezaným kmenům stromů, zdi, auta, stroje a pásová výroba je častým Davidovým námětem, kde zmíněné městské symboly velmi abstraktně znázorňují konfrontaci s posledními zbytky přírody a její nezničitelností.

David se ovšem nepohybuje pouze na poli jedné grafické techniky. Není mu cizí ani práce s objektem, sochou, malbou na plátno nebo ve veřejném prostoru, kde má své kořeny. Město a ulice Prahy jsou pro něj nekonečná inspirace, kterou ve městě nehledá, ale neustále nachazí. Ke všem věcem přistupuje s jistým nápadem a vtipem.

https://eatrocks.cz/umelci/cerny-85Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž „Hugovy výlohy” – Černý 85 – Listonoši