Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Henry Bond: London Eye

Do 23.2.2018 bude v malé výstavní síni Mánesa (provozuje Adolf Loos Apartment and Gallery), Masarykovo nábřeží 250, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Henry Bond: London Eye.  Otevřeno: Po – Pá 10:00 – 18:00.

Henry Bond je jedním ze skupiny umělců známých jako Young British Artists (Mladí britští umělci). Jedná se o skupinu vizuálních umělců, kteří poprvé začali vystavovat společně v Londýně v roce 1988. Mezi členy této skupiny patří Tracey Emin, Damien Hirst, Fionna Banner, Christine Borland, Marcus Harvey a další. V roce 1998 vydal fotografickou knihu o londýnské pouliční módě The Cult of the Street. V díle Point and Shoot zkoumal fotožurnalistické žánry sledování, voyeurismus a paparazzismus.
Výstava s názvem LONDON EYE se zaměřuje na jeho konceptuální fotografii. Myšlenkou výstavy je poukázat na vliv sledovacích zařízení (kamer) v postmoderním světě a zdůraznit fakt, že nás tyto zařízení nepřímo ovlivňují. Jak říká sám umělec: „Lidé nechtějí na ulici dělat něco divného, neobvyklého, bezohledného nebo dokonce podezřelého. Důsledkem toho je každodenní život na ulici bezpečnější, ale také se stává obecnějším a ve skutečnosti podivně umělým.“

Další informaceFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Henry Bond: London Eye