Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Helena Šmídová a Pavel Turnovský: Na tělo

Do 6.9.2016 bude v knihkupectví a antikvariátu Trigon, Bubenská 3, Praha 7 (metro Vltavská), přístupná výstava Heleny Šmídové a Pavla Turnovského: Na tělo.

Helena Šmídová se narodila v roce 1965 v Plzni, žije a pracuje v Praze. Pracovala jako prodavačka v antikvariátě, byla také kurátorkou výstav v kavárně Ouky Douky. Koncem 80. let byla součástí ostravské society, ze které vznikla výtvarná skupina Přirození.  Zabývá se tím, co „vidí, slyší, cítí“.

Pavel Turnovský (* 19.7.1950) žije v Praze, kterou – jak praví – téměř neopouští.

Jako výtvarník spolupracoval s časopisy Jazz Bulletin, Crescelle Noire, Camouflage, Flagrant Delit a dalšími. Je blízký surrealismu a undergroundu.

Ve druhé polovině 70. let se stal aktivním členem Jazzové sekce. Od roku 1977 členem skupiny Extempore, později nehrajícím členem nástupnického MCH bandu. Již v té době se zajímal o astrologii a související duchovní obory.

V letech 1981 až 1992 pracoval jako strážný v pražské Loretě, což mu umožnilo věnovat se intenzívně studiu astrologie. Po pádu komunistického režimu inicioval obnovení Astrologické společnosti ČR, jejímž se stal prvním předsedou. Je přívržencem tzv. humanistické a transpersonální astrologie, za jejíhož zakladatele je považován Dane Rudhyar.
Po dobu své funkce v Astrologické společnosti byl editorem revue KONSTELACE (20 čísel). V říjnu 1997 ukončil členství v Astrologické společnosti ČR pro názorové rozdíly.
Byl také jedním z iniciátorů znovuvzkříšení Universalie – společnosti československých hermetiků (jaro 1989 – červen 1990), v níž zastával funkci tajemníka. V roce 1994 z Universalie odešel. Od roku 1992 vede vlastní školu humanistické a transpersonální astrologie, (od roku 2001 společně s paní Martinou Lukáškovou, MINTAKA – Centrála humanistické a transpersonální astrologie).

Zdroj: Wikipedia a http://www.rezonance.cz/wp/astrolog-pavel-turnovsky-zivotopis-cv/Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Helena Šmídová a Pavel Turnovský: Na tělo