Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Gerard Kuijpers: Střet Titánů?

28. 11.-23. 12. / Galerie 1 / Design

Do 27.12.2017 bude v Galerii 1, Štěpánská 47, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Gerarda Kuijperse: Střet Titánů?

Dancing Stones se chystají vyplnit své horizontální prostory. Zvlnit a stočit se v nich. Rozvířit svoji energii. Mocně rostou ze země, jsou do ní zasazeni a následně se zvedají výš na křehké větvičce. Pátrají po té nejpohodlnější z výšek a z té pak ladně a bez námahy rozkvétají k dosažení největších výšin.
White Guards mají odlišný přístup. Prvně naleznou to nejklidnější z míst na zemi a zbaví se všech zbytných zátěží. Poté se napojí s nejzazšími místy kosmu. Z vědomostí tam nalezených zpátky na Zem přináší to, co je potřebné. O nic méně, o nic více. Proto při pohledu na White Guards nachází každý pozorovatel něco jiného. Někteří vidí zamrazené, nebo zkamenělé blesky, jiní pozorují meče štěpící skály a přitom další vidí obrovské, větrem plující pírka. Panensky bílé.
Zdá se nepravděpodobné, že by kdy vstoupily do střetu s Dancing Stones. Spíše naopak, mají si spolu mnohé co říct. V naprostém klidu a tichu.

Gerard Kuijpers

Výstava se koná v rámci Czech Design Week Podzim 2017 a pod záštitou starosty městské části Prahy 1 Oldřicha Lomeckého.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Gerard Kuijpers: Střet Titánů?