Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž fotografické výstavy Martiny Houdek: Nahoru Dolu

Do 10.11.2017 bude ve Stop time Music Baru & Restaurantu, Krakovská 19, Praha 1, přístupná v přízemí i v podzemí krásná výstava fotografií Martiny Houdek: Nahoru Dolu.

„Nahoře a dole“ jsou dva světy: Swing a Blues, odlišné rytmy, cesty, způsoby vyjádření a dynamika dialogu tanečních partnerů i sólových projevů. Paralelně fungují a vzájemně se doplňují. Někteří tanečníci tančí o ba styly, jiní volí podle svých preferencí raději živější dynamické pohyby, nebo naopak plynulé procítěné často mikro pohyby, ve kterých je mezi tanečníky řečeno víc, než je zřetelné pro oko netančícího diváka. V obou tancích je vášeň a kreativita pohybu. Nejen proto jsou tyto světy zásadně propojené. Spojuje je plno skvělých lidí, kteří dohromady vytváří stále rostoucí celosvětovou komunitu.
Fotografie Martiny Houdek umístěné „Nahoru“ pocházejí z Barcelony, Madridu a Prahy a vznikly během posledního roku. Všechny byly vytvořeny na zakázku ať už pro taneční školu Swing Maniacs a jejich propagaci, nebo pro jednotlivce. Martina Houdek se díky stáži v taneční škole ocitla v kreativním prostoru pro seznámení se se světově uznávanými tanečníky. S některými strávila jednu až dvě hodiny, s jinými to bylo i několik fotografování s různými partnery a tanečními styly od Lindy hopu, Charlestonu, Stepu, Balboy, Shagu, přes Blues, Hip Hop a jiné.
Zrcadlovka Nikon si neodpočinula ani dva dny a archiv autorky nyní čítá něco přes 120 tanečních osobností a na stovky již vybraných a desítky propagačně užitých fotografií. Fotografie umístěné „Dolu“ byly pořízeny během víkendu Prague Blues eXchange 2017. Celý svět se sjel do ještě mrazivé jarní Prahy, aby prožil nezapomenutelný a jedinečný Blues v srdci Evropy. Reportážní styl fotografie ve špatných světelných podmínkách a závislý na konkrétním prostředí vytváří velmi podstatný vizuální kontrast vůči fotografiím nahoře. Během PBX 2017 vznikalo současně i video, které je dostupné na Youtube.
Martina Houdek (*1990) pracovala několik let jako fotoeditorka v MF DNES a poté ve Fotobance ČTK, pro kterou je nyní externí fotografkou. Během studií ji vedli a stále inspirují především Mgr. Libuše Jarcovjáková a prof. Mgr. Miroslav Vojtěchovský.
Věnuje se mnoha druhům fotografie, grafickému designu a videu. Díky jejímu zájmu o swingovou kulturu se stala dvorní fotografkou Ondřeje Havelky, mnoha swingových kapel v Čechách a taneční školy Swing Maniacs v Barceloně. V roce 2014 vydala vlastním nákladem autorskou fotografickou knihu Swing!. Vloni byla nominována v soutěži Czech Press Photo s videoreportáží a vyhrála první místo s fotografiemi v kategorii Lifestyle – série. V současné době organizuje výstavy pro Cafe Prostoru_ v NTK a živí se především portrétní, reportážní a lifestyle fotografií.

http://www.martinahoudek.com/Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž fotografické výstavy Martiny Houdek: Nahoru Dolu