Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž FestMichael – práce studentů školy Michael

18. 6.-17. 7. / Náměstí Míru / Fotografie

Do 17.7.2015 bude na Náměstí Míru, Praha 2, volně přístupná výstava prací letošních studentů Fotografické tvorby a Grafického designu Střední školy a Vyšší odborné školy reklamní a umělecké tvorby MICHAEL.

Dne 18. 6. 2015 začal další ročník úspěšné akce FESTMICHAEL. Tato ojedinělá přehlídka vznikla na základě iniciativy samotných studentů a v předchozích letech se setkala s nadšeným přijetím široké veřejnosti. Realizaci projektu FESTMICHAEL napomáhá účast MČ Praha 2.

V rámci letošního ročníku FESTMICHAEL proběhla dne 18. 6. od 14 hodin v pražském kině Lucerna soutěžní projekce studentských filmů oboru Filmová tvorba. Od 17 hodin následovala na náměstí Míru před kostelem sv. Ludmily vernisáž výstavy prací letošních studentů Fotografické tvorby a Grafického designu.

Odborná porota v čele s režisérkou MgA. Zuzanou Zemanovou, vedoucí Filmové tvorby SŠ, Ing. Martinem Hřebačkou, vedoucím Filmové tvorby VOŠ, doc. Mgr. Vladimírem Kozlíkem, vedoucím Fotografické tvorby SŠ a VOŠ, MgA. Jakubem Štěpánkem a MgA. Miroslavem Roubíčkem, vedoucími Grafického designu SŠ a VOŠ, ocenila nejzajímavější filmové, fotografické a grafické práce věcnými cenami. Také letos si ocenění autoři odnesli rovněž slavnostní připomínku svého úspěchu – artefakt ve tvaru stylizované žárovky. Design ceny byl vytvořen studenty v rámci výukového programu školy.

Uměleckými garanty a patrony celého projektu jsou respektované osobnosti kulturního života naší země. Se školou Michael je spojuje dlouhodobá spolupráce, např. formou workshopů. Záštitu nad oborem Filmová tvorba převzal český filmový, televizní a divadelní režisér Jan Hřebejk. Za své filmy získal doposud třikrát Českého lva, a to za tituly Horem pádem, Musíme si pomáhat (nominace na Oscara za nejlepší cizojazyčný film) a Šakalí léta.

V případě specializace Fotografická tvorba tak učinil fotograf Tomáš Třeštík. Výběr oceněné práce studijního zaměření Grafický design podpořil grafický designér Jiří Toman.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž FestMichael – práce studentů školy Michael