Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Fabricio Lara – „Light Presences“

končí 3. července / Knupp Gallery / Malba

Do 3.7.2019 bude v Knupp Gallery, Revoluční 17, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Fabricio Lara – „Light Presences“.

Zástupce tradiční bolivijské malířské rodiny Larů – Fabricio – uvede svou solo výstavu obrazů syté barevnosti, typické pro Jižní Ameriku. Tematicky se autor opírá o téma zvířat (koně, býci) a lidských postav.

Text Patricie Mariaca, vizuální umělkyně:

 Bolívijský malíř Fabricio Lara dokumentuje závazek umělce prostřednictvím základních struktur malby. Vytváří obrazové principy, jako je kompozice, rovnováha a barva, způsob života bezmezně věnovaný umění.

 Jeho poslání jako malíř se narodilo s ním v Oruro city, dědicem štětců svého otce Gustava Lary a jeho strýce Raúla Lary, jeho život byl vždy spojován se střízlivými pigmenty krajiny Altiplán a barevnými tradičními slavnostmi, jedinečnými protiklady, které ve výsledku vytváří obraz charakterizovaný „juxtaposing“ pocity, které pocházejí z období předků spolu se syntetickými barvami, které představují současný svět, ve kterém se pohybujeme.

 Jeho schopnost přenášet emoce je rozpoznána v několika zemích, jeho práce je součástí důležitých sbírek a byl oceněn řadou ocenění.

 Jeho obrazy zvou diváky, aby se ponořili do iluzorních prostorů obývaných mytickými bytostmi, jako jsou červené koně a modří býci, průsvitní ptáci, světelné páry, přítomnost z nějaké vzdálené části vesmíru, která se náhle objeví v paletě zemských tónů.

 Pro Fabricia ženy na koni v jeho kompozicích nejsou jen téma.  Reprezentují filozofii a Aymara (jeden z jeho rodných národních kmenů) způsob bytí. Maluje sílu Pacha Mama nebo Matky Země, která se vrací do současnosti a míchá se s neonovými světly aby nám znovu ukázala cestu, která nás spojuje s přírodou.

 Umělecká díla Fabricia Lary nám ukazují, jak vášeň pro malbu a techniku vede k univerzálnímu jazyku, který nás staví do jedinečného prostoru, prostoru jeho malby.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Fabricio Lara – „Light Presences“