Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Dobré ráno – studenti at. Maxima Velčovského na UPMRUM

Do 31.5.2016 bude v Prague Gallery „Art of bathrooms“ by Laufen, I. P. Pavlova 5, Praha 2 (vstup z Legerovy), přístupná zajímavá výstava Dobré ráno.

Jak by oživili koupelny studenti UMPRUM? Hravě a nápaditě. To dokládá výstava Ateliéru keramiky a porcelánu v Prague Gallery „Art of bathrooms“. Vystavují zde výsledky semestrálního úkolu ze zimního semestru 2015/2016, jehož zadáním byly koupelnové doplňky.

Na výstavě se představí práce 18 studentů a stážistů ateliéru vedeného Maximem Velčovským za asistence Milana Pekaře. Přicházejí s řadou kreativních a hravých nápadů, jak vylepšit koupelny a z mytí udělat skutečně požitek a radost. Mezi vystavovanými věcmi najdeme například řadu různě zpracovaných stojánků a kelímků na zubní kartáčky, dózy, mýdelníky, držáky na toaletní papír nebo objekty na dekoraci. Některé z nich jsou určené především pro děti a využívají hravost jako mýdelníky ve tvaru pásového jeřábu nebo lodě. Jiné řeší nedostatky dostupných koupelnových doplňků nebo přicházejí s úplně novými nápady, jak uskladnit hygienicky kartáčky na zuby, dentální protézy a další drobnosti. Inspirací studentům byla především voda, ale najdou se zde i takové motivy, jako v koupelnách se objevující plíseň.

Spolupráce vznikala na základě spolupráce s firmou Laufen. Společnost se chystá vybrat jeden z vystavovaných produktů k realizaci v sériové výrobě. Ve výběru, který to bude, by jim měla pomoci i veřejná anketa návštěvníků výstavy.

Vystavující: Tereza Hrušková, David Střeleček, Elena Fialková, Adéla Chorá, Kateřina Borovcová, Veronika Hankeová, Veronika Švábeníková, Iva Kukurić, Marek Šesták, Vendula Radostová, Tomáš Bárta, Monika Martykánová, Jana Štefková, Volha Safronava, David Ramdam, Quynh Elena Gergova, Dávid Valovič, Nela BritaňákováFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Dobré ráno – studenti at. Maxima Velčovského na UPMRUM