Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž designerské soutěže Kokos místo želvy

Do 15.7.2018 bude v butiku Navarila, Haštalská 8, Praha 1, přístupná zajímavá výstava designerské soutěže Kokos místo želvy.

Vyměňme předměty z želvoviny za designové předměty z kokosového ořechu! Pomůžeme želvám, místním lidem a ještě zajistíme chod projektu do budoucna!
Zadání soutěže bylo navrhnout a vyrobit 3 designové předměty z kokosu /z tvrdé šlupky – kokosového ořechu.
Následně odborná komise složená ze 7 renomovaných designérů a částečně z biologů působících v neziskovkách na ochranu přírody v Indonesii, vybrala 3 vítězné autory, jejichž produkty by se daly vyrábět v místních podmínkách v Indonesii a prodávat v designových obchodech, výtěžek z prodeje by zajistil obživu řemeslníků na ostrovech a pomohl financovat chod neziskové organizaci na ochranu mořských želv – Chráníme mořské želvy z.s .
Hlavní pozitivum je v náhradě želvího krunýře za materiál z kokosového ořechu, který je všude hojně dostupný.

Vítězi soutěže bude uhrazena letenka a pobyt na tři týdny v Indonesii /Borneu v červenci 2018, další dva designéři budou mít hrazeny pobyt a cestu na ostrovy/bez letenky/.

Finančně soutěž podpořila cestovní kancelář China tours
https://www.chinatours.cz/ a škola potápění NemoDiving http://www.nemodiving.cz/.
Moc děkujeme za pomoc!

Tito 3 vybraní designéři budou na základě povolení indonéské vlády pozváni do chráněné oblasti, kam jinak není možnost se dostat /4 ostrovy u Bornea v Indonesii/, kde naučí místní řemeslníky vyrábět předměty z kokosu dle vlastních návrhů.
Vítězné návrhy – designové šperky a předměty budou představeny novinářům a veřejnosti a vystaveny po dobu jednoho měsíce v prostorách butiku NAVARILA.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž designerské soutěže Kokos místo želvy