Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Design in Croatia – Design v Chorvatsku (by Fedja Vukić)

25. 8.-4. 9. / Galerie Czechdesign / Design

Do 4.9.2015 bude v Galerii Czechdesign, Vojtěšská 3, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Design in Croatia.

Kurátor výstavy Design in Croatia Fedja Vukić představí nedávnou historii designu v Chorvatsku i bývalé Jugoslávii stejně jako aktuální designérskou tvorbu v této oblasti.

Fedja Vukić, profesor teorie a historie designu na Fakultě architektury Univerzity v Záhřebu, prošel odbornou přípravou a výzkumnými projekty univerzit v chorvatském Splitu, slovinské Lublani nebo záoceánské Miami Beach. Po více než dvě desetiletí je jako jeden z mála odborníků na oblast designu v zemích bývalé Jugoslávie významnou osobností na poli výzkumu, propagace a internacionalizace chorvatského designu, což dokázal svojí mezinárodní činností a výstupy pro širokou škálu mezinárodních sympozií a konferencí.
Je uznávaným autorem kultovních publikací o designu v Chorvatsku, jako je Building on the Borders (1995), A Century of Croatian Design (1996) nebo Croatian Design Now (2008). Jeho nejnovější dílem je publikace reflektující období chorvatského průmyslového designu mezi roky 1950 až 1980 s názvem The Other Design History, která je retrospektivním pohledem na teorii a kritiku průmyslového designu v kontextu socialismu na území Chorvatska.

Výstava je součástí přednáškového cyklu Budoucnost designu, který je financován z Fondů EHP.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Design in Croatia – Design v Chorvatsku (by Fedja Vukić)