Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Dávid Kurňavka – PunkMaster

30. 10.-13. 11. / Galerie 1 / Malba

Do 13.11.2018 bude v Galerii 1, Štěpánská 47, Praha 1, přístupná velmi zajímavá a hustá výstava obrazů Dávida Kurňavky: PunkMaster.

Autorův text k výstavě:

Po madonách a prvom lete, sa na seba pozerám do zrkadla. Vidím chlapca, muža, ktorý vytvára a ničí, kazí a opravuje, miluje a predovšetkým hľadá …punkmaster. V rámci možností a zdravého rozumu? Netuším, ale snažím sa. Občas smelo, dalo by sa povedať, že až úmyselne vykračujem do ohňa. Trikrát sa popálim a až potom sa poučím… no a vstanem z popola ako fenix? Veľmi nepravdepodobné, veď vonku je už jeseň. Na druhej strane milujem, keď prší a dobre si pamätám na Vindobonu.

V mojej novej sérií Vám predstavím šesťnásť veľkoformátových plátien, prežijete so mnou spoločne moje nové príbehy. Veľmi sa na Vás teším. -D.K.

Dávid Kurňavka ve svých obrazech nabádá diváka sledovat příběh, který se zdánlivě odehrává na pozadí a je rozmanitě vyprávěn skrze dvojznačné i jasně rozpoznatelné symboly, jako součást dnešní digitální kultury.

Dávid Kurňavka vyštudoval ateliér animovanej tvorby na Univerzite Tomáša Baťu v Zlíne. Vo svojej tvorbe sa zameriava hlavne na trendy malbu a ilustráciu, ktorá je odrazom jeho vízií, snov a ideí. Kombinuje linky, farby a symboly s prvkami štylizovaného hyperdetailu. Jeho vášeň pre ilustráciu pramení zo zachytenia deja alebo  udalosti, v ktorom zobrazuje celý príbeh. Ako sám hovorí: „Nemám talent na písanie ani spievanie, preto kreslím. Jeden z mojich najobľúbenejších výrokov je: Predstavivosť ako droga – pretože toto je pre mňa skutočné.“

 Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Dávid Kurňavka – PunkMaster