Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Dávid Kurňavka: První léto

Do 1.10.2017 bude v Kavárně co hledá jméno, Stroupežnického 493/10, Praha 5 (vstup přes parkoviště), přístupná zajímavá výstava obrazů Dávida Kurňavky: První léto.

Léto. První dobrodružství. Milostné příběhy. Volnost. Obzory. Konflikty. Vkročení do nových vod. Energie. Jsi v pohybu, na plné obrátky. Pomyslný vrchol přírodního cyklu, kdy vše překypuje životem, kterému se vydáváme vstříc. Kdy se dějí neplánované zážitky… Podobným proudem asociací můžeme nahlížet i na nový cyklus malíře Dávida Kurňavky. Stejně jako na nedávné první autorské výstavě Are You Mine? v The Chemistry Gallery, i zde je ústřední postavou žena – múza, jež v náznacích vypráví konkrétní příběhy či vystihuje určité rozpoložení. Tentokrát však prožívá své První léto. Pro autora typické použití symbolů pak vybízí k pozornosti a stává se klíčem k jejich rozřešení.

Dávid Kurňavka vyštudoval ateliér animovanej tvorby na Univerzite Tomáša Baťu v Zlíne. Vo svojej tvorbe sa zameriava hlavne na trendy malbu a ilustráciu, ktorá je odrazom jeho vízií, snov a ideí. Kombinuje linky, farby a symboly s prvkami štylizovaného hyperdetailu. Jeho vášeň pre ilustráciu pramení zo zachytenia deja alebo  udalosti, v ktorom zobrazuje celý príbeh. Ako sám hovorí: „Nemám talent na písanie ani spievanie, preto kreslím. Jeden z mojich najobľúbenejších výrokov je: Predstavivosť ako droga – pretože toto je pre mňa skutočné.“



Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Dávid Kurňavka: První léto