Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Daniel Vlček: Okem mechanické reprodukce

22. 3.-21. 4. / NoD Roxy / Hudba

Do 21.4.2017 bude v galerii NoD, Dlouhá 33, Praha 1 (první patro za kavárnou), přístupná zajímavá výstava Daniela Vlčka: Okem mechanické reprodukce.

Kurátor: Jiří Machalický

Daniela Vlčka zajímá souvislost mezi uměleckým ztvárněním a industriální výrobou. Zabývá se vztahem mezi zvukem a jeho vizuálním vyjádřením. Přebírá určité formáty z průmyslové oblasti. Pracuje s tématem smyčky, s opakováním motivů. Původně odvozoval charakter svých obrazů z vinylových desek, které užíval i jako DJ. Představovaly pro něj určitý typ šablon, do kterých se zaznamenává paměť. Snažil se přenést hudební prvky na plátno, výtvarně vystihnout hudební postupy. Vycházel z vizualizace zvuku, která se stala impulzem k jeho kresbám a obrazům. Chtěl až konstruktivistickým způsobem vykrývat plochu, zaznamenat rytmus ubíhající v čase. Ten lze vyjádřit jako spirálu, vycházející právě z principu gramofonové desky. Touto metodou mechanického opakovaní podle šablony dospívá k vlastní abstraktní struktuře. Výsledek však podvrací mechanickou produkci a odhaluje non-mechanický charakter Vlčkovy práce.

Daniel Vlček (*1978) pochází ze Strakonic. Žije v Praze. V minulém desetiletí byl členem umělecko-aktivistické Groupe Guma Guar. Vedle výtvarného umění se vždy věnoval hudbě, ať již jako dj, spolu s Groupe Guma Guar, nebo ve formaci Reverend Dick. Aktuálně působí ve skupinách Střešovická kramle a ba:zel. Je zakladatelem Galerie Ferdinanda Baumanna v Praze. Zastupuje ho Drdova Gallery v Praze, kde v uplynulých letech uspořádal několik samostatných výstav.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Daniel Vlček: Okem mechanické reprodukce