Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Daniel Špaček — Představte si něco co neexistuje

16. 2.-28. 2. / Ex Post / Ilustrace

Do 28.2.2017 bude v galerii Ex post, Příčná 1, Praha 1, přístupná zajímavá výstava ilustrátora a výtvarníka Daniela Špačka: Představte si něco co neexistuje.

Práce Daniela Špačka je živá, velmi plná a bohatá. Jeho tvorba napříč různými disciplínami a tématy, často v sobě nesoucí nádech scifi, zanechává za sebou stopu, která je posléze silným podnětem k pokládání si otázek a hledání odpovědí. Jeho vizuální jazyk nás zaujme nejen promyšleností, ale především také smyslem pro detail, který nás dokáže vtáhnout do příběhu a atmosféry jiných světů.

“ Každý rok v Ex Post představuji alespoň jednoho kolegu, jehož práce si upřímně vážím. Svoji samostatnou výstavu v bývalé poště tak měli Jakub Roztočil a Jakub Hubálek. Tento rok to bude v únoru Daniel Spacek, na podzim pak Vladimir 518.
Daniela Špačka znám hodně let, mohl jsem tak sledovat jeho různé vývojové fáze a obdivovat, jak dobře si vede v mnoha disciplínách – od čisté 3D grafiky 90. let, přes multimediální experimenty a VJ kompozice (aka Embryo), až po precizní ilustrace, kterým se věnuje převážně dnes.
Špaček dělá věci chytré a bohaté, současně však srozumitelné. Výstava by měla ukázat nejen jeho aktuální tvorbu, ale také to, že i když ve své dřívější práci vyzkoušel téměř vše, fungují její výsledky jako silný celek. “
–– Prokop Bartoníček, Ex PostFotografie z výstavy