Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Daniel Balabán: Otevřené zdroje

10. 4.-12. 5. / Galerie Via Art / Malba

Do 12.5.2017 bude v Galerii Via Art, Resslova 6, Praha 2, přístupná zajímavá výstava obrazů Daniela Balabána: Otevřené zdroje.

Daniel Balabán /narozen 1957/ v letech 1979-84 vystudoval AVU v Praze u prof. Františka Jiroudka. V roce 2014 byl jmenován Uměleckou radou AVU v Praze profesorem pro obor Výtvarné umění se zaměřením na malířství. Od roku 1993 vede Ateliér Malby I. Fakulty umění Ostravské univerzity v Ostravě.

V roce 2012 se stal laureátem Ceny Michala Ranného. Cena je udělována Společností přátel Moravské galerie a Moravskou galerií v Brně / za vlastní tvorbu i dlouhodobou významnou práci při růstu a výchově mladší umělecké generace/.

Malířskou tvorbu Daniela Balabána již Galerie Via Art prezentovala na výstavách v roce 1998 a 2001.

Daniel Balabán patří ke klíčovým osobnostem české výtvarné scény, na kterou vstoupil v polovině osmdesátých let minulého století.

Výstava obrazů malíře a pedagoga Daniela Balabána v Galerii Via Art představuje pohled do jeho tvorby posledních tří let /2015 – 2017/. Obrazy jsou svými formálními a technickými východisky značně různorodé. Svými narativními důrazy však nezaměnitelně poukazují k osobnosti autora. K jeho zážitkům, intuicím a rozvažování nad nimi. Autor vyjadřuje své hledání smyslu bytí a nebytí. Svými obrazy se dotýká paradoxu lidské situace – konečnosti i otevřenosti, zasazenosti i vykořenění.Fotografie z výstavy