Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž česko-německé výstavy Reformace v českých zemích

Do 27.9.2017 bude v evangelickém Kostele sv.Martina ve zdi, Martinská 8, Praha 1, přístupná zajímavá česko-německá výstava Reformace v českých zemích. Výstava se konán v blízkosti týdne Martina Luthera.

Otevřeno Po – So 15 – 17 a v době konání akcí v kostele.

Německé kulturní fórum střední a východní Evropy (Deutsches Kulturforum östliches Europa, http://www.kulturforum.info/de/startseite-de/1000057-ueber-uns), které je organizátorem mnoha výstav, publikací a akcí vztahujících se ke středo-východoevropskému kulturnímu regionu, se na Českobratrskou církev evangelickou v minulém roce obrátilo s prosbou o pomoc a spolupráci ve věci vytvoření výstavy o dějinách reformace v Českých zemích se zaměřením na luterství. Výstava je dvojjazyčná – česky a německy, a sestává z deseti rollupů formátu 150 x 220 cm. Výstava je vyhotovena ve dvou provedeních, z nichž jedno zůstalo v Německu a putuje tam po kostelích (např. původně „českobratrské“ sbory v Berlíně-Rixdorfu, Ochranově a Nízkém) a kulturních akcích, druhá sada pak je k dispozici ČCE.

Témata výstavy:

1: Jan Hus 2: husité a husitské války 3: Evangelické proudy v Čechách (přeložena) 4: Jan Hus a Martin Luther (přeložena) 5: Čeští bratří 6: Luterská centra v Čechách 7: Rozmanitost víry na Moravě 8: Protireformace 9: Od tolerančního patentu (1781) k založení ČSR 1918 10: Protestantismus v ČR dnesFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž česko-německé výstavy Reformace v českých zemích