Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Bystro Design & Zhu Liyue – „Dialog“

12. 9.-3. 10. / Knupp Gallery / Sklo

Do 3.10.2019 bude v Knupp Gallery, Revoluční 17, Praha 1, přístupná zajímavá a krásná výstava skla Bystro Design & Zhu Liyue – „Dialog“.

Kamenicko Šenovské sklářské designové studio BYSTRO DESIGN v podání Dagmar Pánkové a Leoše Smejkala ve spolupráci s čínskou sklářskou umělkyní Zhu Liyue otevírá výstavu „Dialog“. Exhibice propojuje rozdílné přístupy k tavenému a foukanému sklu v zajímavém podání ryzí české tvorby a Číňanky, která absolvovala stáž v K.Šenově a nyní žije a tvoří v Asii i Evropě.  Úvodní slovo na vernisáži: PhDr. Jaroslav Polanecký, Ph.D.

Bystro design je renomovaným designérským studiem, které založili Dagmar Pánková (nar. 1971) a Leoš Smejkal (nar. 1973) v roce 2005. Studio má široký záběr od navrhování šperků, svítidel a designu skleněných produktů po tvorbu jedinečných skleněných objektů. Vždy s důrazem na dokonalé řemeslné zpracování. Dagmar Pánková kromě toho působí jako odborná učitelka malby na sklářské škole v Kamenickém Šenově.

Zhu Liyue v letech 1996 – 2001 vystudovala bakalářský program v oboru Fine Art na Tsinghua University Art College Department of Sculpture. Na téže universitě pokračovala v letech 2007 – 2009 a to v oboru zpracování skla. V letech 2009 – 2012 byla na residentním studijním pobytu na sklářské škole v Kamenickém Šenově.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Bystro Design & Zhu Liyue – „Dialog“