Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Boris Brankov: Magický svět litografie

Do 28.1.2016 bude v Bulharském kulturním institutu, Klimentská 6, Praha 1, přístupná výstava ak.mal. Borise Brankova: Magický svět litografie.

Bulharský kulturní institut v Praze představuje jubilejní výstavu grafika Borise Brankova. Umělcovo dílo, které již roky vzniká v Praze, nás přenese do magického světa litografie. V galerii budou vystavena díla zpracovaná klasickou technikou přímo z litografického kamene 70. letého tiskařského lisu Krause.

Známý výtvarník pracuje v oblasti volné grafiky, ilustrace a ex libris. Jeho práce dělají velký dojem svou propracovaností, precizním zpracováním a skvěle zvládnutou technikou. Brankovovy grafiky mají silný expresivní výraz, zatímco ex libris se vyznačuje realistickou kresbou a jemnými barevnými odstíny.

Témata, která výtvarníka zajímají, nejsou spjata s prostorem a časem. Zobrazují svět, který provokuje představivost a vybízí k přemýšlení a rozjímání.

Boris Brankov se narodil v Sofii, kde v roce 1976 dokončil studia na Národní výtvarné akademii obor Grafika. Pracuje v oblasti ilustrace a grafiky. Ilustroval více než čtyřicet knih pro děti i dospělé. Do roku 1997 přednášel na sofijské Akademii. Od stejného roku žije a tvoří v Praze. Jeho obrazy jsou majetkem Národní galerie v Sofii a moha soukromých sbírek.

http://www.brankov-art.eu/Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Boris Brankov: Magický svět litografie