Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Blanka Bohdanová: Mé ostrovy

3. 3.-30. 4. / Galerie AzeReT Art / Malba

Do 30.4.2020 bude v Galerii AzeReT Art, Ondříčkova 20, Praha 3 – Vinohrady, přístupná pro vážné zájemce výstava herečky a malířky Blanky Bohdanové: Mé ostrovy. Výstava je otevřena vždy v úterý od 16:00 do 18:00 a v neděli od 15:00 do 17:00 (mimo velikonoční neděli), nebo po předchozí telefonické domluvě.

Až na dva obrazy je výstava prodejní.

Do prvního angažmá po absolutoriu brněnské JAMU nastoupila plzeňská rodačka Blanka Bohdanová ve Východočeském divadle v Pardubicích, kde během šesti sezon ztvárnila 15 velkých rolí. Od roku 1957 působila tři roky v Městských divadlech pražských.

Dalších šest sezon strávila v Divadle E. F. Buriana a pak se stala členkou české první scény. Diváci ji znají i z televizních inscenací a seriálů. V roce 1996 získala Cenu Františka Filipovského za dabing filmu Řidič slečny Daisy.

Bohdanová se v roce 2010 rozloučila s Národním divadlem, jehož členkou byla od roku 1966. V témže roce uspořádala obsáhlou výstavu ke svým osmdesátinám v Novoměstské radnici v Praze. Později jako herečka působila v Činoherním klubu v Praze.

….

Všechny fotky z výstavy i vernisáže: HonzaFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Blanka Bohdanová: Mé ostrovy