Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Bet Orten & Veronika Ruppert: Slow up

Do 27.9.2016 bude na náplavce pod Palackého mostem, Praha 2, přístupná venkovní výstava Bet Orten & Veroniky Ruppert: Slow up.

Obecně prospěšná společnost Elpida pořádá letos již čtvrtý ročník mezigenerační přehlídky OLD’S COOL, která je opět koncipována jako velkolepá oslava Mezinárodního dne seniorů. Představuje inspirativní osobnosti, vzory i velké životní příběhy a iniciuje neotřelé mezigenerační spolupráce. V termínu od 15.9. do 6.10. se v Praze, Brně a Olomouci můžete těšit na atraktivní program, který vzešel z neobvyklého propojení generací a prezentace stáří v nečekaných souvislostech.
První předfestivalovou akcí je prázdninová výstava fotografií Bet Orten SLOW UP, zaměřená na fenomén pomalé módy. Výstava bude probíhat v termínu od 30. 8. do 27. 9. na náplavce na Rašínově nábřeží v Praze.

SLOW UP je výzvou k zamyšlení nad uspěchaností a zbytečnou nadprodukcí dnešní doby. Zkuste tedy zpomalit a setkat se s krásnou módou z jedinečných materiálů, kterým designéři vdechli nový život. Výstava fotografií Bet Orten je ochutnávkou toho, co uvidíte na workshopu a módní přehlídce 24.9. v Praze, ve Veletržním paláci a 1.10. v Brně v prostoru pro architekturu a média Praha. Vedle designérek a jejich múz můžete na jedné z fotografií Bet Orten vidět i hudebnici Sáru Vondráškovou aka Never Sol, která večer SLOW UP v Praze i v Brně doprovodí živým koncertem se sborem Elpida. Múzami jsou na fotografiích členky sboru Elpida i pletařka Ponožek od babičky. Techniky recyklace a upcyklace si zájemci mohou vyzkoušet na workshopech pod vedením předních českých designérů a zpracovávat vlnu naučí pletařky zapojené do projektu Ponožky od babičky. Národní galerie v Praze navíc připravila během dne dvě komentované prohlídky, které se k tématu recyklace přímo vztahují – prohlídku ateliéru Zbyňka Sekala a komentovanou prohlídku na téma recyklace ve výtvarném umění na příkladu děl českých umělců ze sbírek Národní galerie ve Veletržním paláci. Slow Up je součástí mezigenerační přehlídky OLD’S COOL 2016 a vzniká ve spolupráci s novinářkou a kurátorkou Veronikou Ruppert (Radio Wave, Modeschau).
Výstava SLOW UP bude k vidění na pražské náplavce Rašínova nábřeží od 30.8. do 27.9., a také v menších formátech v Brně a Olomouci během festivalu OLD’S COOL. Autorkou fotografií je renomovaná módní fotografka Bet Orten, držitelka ocenění Czech Grand design 2013 v kategorii Fotograf roku. Výstava má, kromě své umělecké hodnoty, velký význam jako upoutávka na festival a svým charakterem – nečekaným propojením modelů mladých tvůrkyň a seniorských modelek – má za cíl přitáhnout pozornost především mladých lidí k tématu stáří.

Harmonogram akce 24. září 2016 (Národní galerie/Veletržní palác, Café Jedna):
11:00 – zahájení, představení jednotlivých designérů, vlastní prezentace designérů face to face
11:30 – 18:00 workshop v Cafe Jedna pod vedením designérů
14:00 – komentovaná prohlídka ateliéru Zbyňka Sekala
16:30 – komentovaná prohlídka na téma recyklace ve výtvarném umění na příkladu děl českých umělců ze sbírek Veletržní palác – Národní galerie
19:30 – módní přehlídka
20:00 – koncert Never Sol & sboru Elpida

Na workshop a komentované prohlídky se, prosím, registrujte na e-mailu info@elpida.cz.
Vstupné na všechny je akce zdarma.

Kompletní program festivalu najdete na http://www.elpida.cz/oldscool/

Pořadatelem festivalu je obecně prospěšná společnost Elpida, jejímž cílem je především aktivovat, vzdělávat a bavit seniory, ale také propojovat generace a pohnout veřejným míněním ve prospěch stáří. Partnerem akce je Národní galerie v Praze.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Bet Orten & Veronika Ruppert: Slow up