Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Bedřich Kopecný (duo Neprakta) a Phone Art (Kathy Gajewska, Jakub Ludvík a Roman Řehák)

7. 7.-30. 7. / Galerie 1 / Fotografie

Do 30.7.2016 bude v Galerii 1, Štěpánská 47, Praha 1, zdarma přístupná výstava Bedřich Kopecný (duo Neprakta) a Phone Art (Kathy Gajewska, Jakub Ludvík a Roman Řehák).

Otevírací doba výstavy: út – pá 10 – 12 / 13 – 18 a so 10 – 14.

Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.

Bedřich Kopecný byl veřejnosti znám jako polovina humoristické dvojice. Vytvořil náměty téměř deseti tisíc kreslených vtipů, publikovaných spolu s Jiřím Winterem pod pseudonymem Neprakta. Výstava předvádí kromě společné tvorby i jeho samostatné dílo, uveřejňované v 60. letech minulého století především na stránkách Mladého světa a porovnává návrhy vtipů s finálními kresbami, známými z Dikobrazu a jiných československých časopisů.

Ve společné expozici je instalována výstava  PhoneArt velkoplošných obrazů Romana Řeháka a Kathy Gajewské, představující originální Art tvorbu a speciální postprodukce včetně limitované edice, vytvořené ve spolupráci s předním českým fotografem Jakubem Ludvíkem.

Před třemi lety projevil Roman Řehák, milovník aplikací pro chytré telefony a tablety, zájem modifikovat a všemožně upravovat fotografie. Snímky transformoval tak, že na diváka působily jako obrazy. Postupně přešel na vytváření komiksů a legračních příběhů z vtipných fotografií.

Významný zvrat nastal 4. 8. 2015, kdy objevil speciální programy pro SmartPhony a tablety a začal jejich možnosti intenzivně využívat. Potkával se zajímavými lidmi, kteří ho motivovali k originálnímu a smysluplnému dílu.

Přední český fotograf Jakub Ludvík byl na základě iniciativy své vizážistky Kathy Gajewské vyzván ke spolupráci s Romanem Řehákem a díky propojení dvou originálních umělců vznikly interesantní velkoplošné obrazy, představené zde jako limitovaná edice Romana Řeháka, Jakuba Ludvíka a Kathy Gajewské.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Bedřich Kopecný (duo Neprakta) a Phone Art (Kathy Gajewska, Jakub Ludvík a Roman Řehák)