Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Beata Kurucz: Dressed with a hug

16. 6.-26. 6. / / Malba

Do 26.6.2020 bude v kavárně na Hollaru, Smetanovo nábřeží 6, Praha 1 (vrátnicí a pak 1 patro dolů a na dvůr) přístupná zajímavá výstava obrazů Beaty Kurucz: Dressed with a hug.

Jedná se o obrazy menších formátů, které vznikaly převážně v období karantény.

Beata Kurucz (* 1990) je absolventka AVU ateliéru Malby I pod vedením Roberta Šalandy a ateliéru Malby III pod vedením Michaela Rittsteina.

Autorka o sobě píše:

„Expresivnější gesto mi ve vlastní malířské tvorbě nejlépe umožňuje způsob vyjádření. Dosavadní práci charakterizuje převaha figurálních námětů, často v krajině s volnými odkazy na symbolismus. Přítomnost tajemna a bizarnosti smyšlených scén je v mých obrazech zjevná. Nyní práce směřuje více do poloh abstrahovanějších znaků. Velmi důležitý je pro mne samotný malířský proces a nutkavost odkrývání ukrytého.

Mám za sebou několik společných a samostatných výstav.“

Web:  beatakurucz.com

….

Všechny fotky z výstavy: Honza Ch.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Beata Kurucz: Dressed with a hug