Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Barbora Křivská: Schody k vesmíru

11. 6.-10. 7. / Galerie u prstenu / Malba

Do 10.7.2015 bude v Galerii u Prstenu, Jilská 14, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Barbory Křivské: Schody k vesmíru.

Barbora Křivská se po studiu na Výtvarné škole Václava Hollara v Praze, věnovala studiu Vysoké školy umělecko-průmyslové, ateliéru skla. Během studia se účastnila několika zahraničních stáží, především stáží ve francouzské Marseille. Svá díla vystavovala na mnohých společných výstavách i výstavách samostatných. Věnuje se také architektuře.

Studovala na Výtvarné škole Václava Hollara v Praze (1990-1994) a na VŠUP v Praze ve sklářském ateliéru prof. V. Kopeckého (1994-2000). Byla na stážích na Belle-ille en Mer (1995) a L´Ecole Supérieure des Beaux Arts de Marseille (1998, 1999) ve Francii a v Coburgu (1999) v Německu. Přitahuje ji problematika ateliérové tvorby foukaného, malovaného, broušeného a rytého skla, maluje. Vytvořila vitráže pro dům v Americké ulici na Vinohradech, navrhla skleněné stěny pro kancelářskou budovu The Gate a barevné řešení fasády budovy České pojišťovny v Praze. Samostatně vystavovala v Praze (2000) a Horní Plané (2001). „Její užitkové sklo je nápadité, oduševnělé. Sklenice jsou vyneseny stínem smyslnosti. Míra dekorativnosti je okouzlující. Je výrazný malířský talent. Barevnost je impozantní, zářivá, ale kultivovaná – břit jasu… Matisse – Hölzelové idol – dal-li si téma, sázel obraz za obrazem, jeden pak vybral a ostatní zničil. Bára tolik nehýří, je střídmá. Jen pohled jejích očí prozrazuje smutek, který nechává v sobě, a nám vydá v plen čirou radost.“ (V. Kopecký)Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Barbora Křivská: Schody k vesmíru