Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Ateliér S+M+L_XL na VŠVU – Kov a Šperk

Do 6.3.2016 bude v Galerii Slovenského Institutu, Jilská 16, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Ateliér S+M+L_XL na VŠVU Bratislava – Kov a Šperk.

Výstava dokumentuje kreatívne zanietenie študentov a tímu pedagógov ateliéru, ktorý je nielen mladý rokmi svojej existencie, ale aj dynamický v rozvíjaní vizionárskych konceptov nielen vo sfére umeleckého šperku.

Kurátor výstavy: vedúci ateliéru Prof. Karol Weisslechner akad. arch.

Ateliér S+M+L_XL – KOV A ŠPERK, je jediný svojho druhu na Slovensku a patrí medzi najmladšie ateliéry na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Poskytuje výučbu v bakalárskom, magisterskom a doktorandskom stupni štúdia. Založil ho v roku 1990 svetoznámy slovenský výtvarník, šperkár Doc. Anton Cepka, akad. soch., ktorý ho viedol až do roku 1995. Dnes sa názov ateliéru, S+M+L_XL – KOV A ŠPERK, odvíja od veľkostných označení, ktoré vyjadrujú filozofiu širokospektrálneho pôsobenia a zamerania výučby od drobných šperkárskych artefaktov cez dizajn priemyselne realizovateľných predmetov až po veľkorozmerné práce do konkrétnych architektonických priestorov. Ateliér v individuálnom programe výučby poskytuje tie najlepšie podmienky pre rozvoj tvorivej osobnosti študenta tak, aby mohol rozvíjať svoj talent a tvorivé schopnosti v celej šírke a neskôr bol v praxi úspešným výtvarníkom či dizajnérom. Od študentov očakávame vysokú mieru osobného zanietenia pre štúdium, inovatívne myslenie a ochotu k výkonom s ambíciou zvedavosti a z nej vyplývajúcej tvorivosti. Zámerom výučby je poskytnúť budúcim výtvarníkom široké spektrum informácií a vyvolať v nich túžbu byť tvorcom, ktorý za svoj cieľ považuje, spájanie intelektu a kreatívnej remeselnej zručnosti.

Absolvent štúdia v ateliéri, v bakalárskom či magisterskom stupni, je vedou, zručnou a kompetentnou osobnosťou, preukazujúcou po období štúdia flexibilnú schopnosť tvorivo a kreatívne reagovať na celú škálu výtvarných a dizajnérskych úloh. Tvorí s plným nasadením, siahajúc vždy po najvyššom stupni kvality umeleckého prejavu. Absolvent ateliéru S+M+L_XL – KOV A ŠPERK je pripravený začať profesionálny život výtvarníka, ktorého tvorba má naozaj „gule“.

http://www.vsvu.sk/o-nas/katedry/katedra-uzitkoveho-umenia/atelier-s-m-l-xl-kov-a-sperk/

 Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Ateliér S+M+L_XL na VŠVU – Kov a Šperk