Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Assel Tleuova – Furry Paws (Chlupaté tlapky)

Pouze do 4.11.2015 bude v Hip. Running Clubu & gallery, Černomořská 3, Praha 10 (kousek pod Krymskou), přístupná zajímavá výstava Assel Tleuova – Furry Paws (Chlupaté tlapky).

Originální fashion komiks inspirovaný písněmi islandské indiefolkové skupiny Of Monsters and Men a místními pohádkami se skládá z osmi příběhů-oděvů, v nichž vystupuje malý chlapec, podivné stvoření Furry Paws a rozliční trollové, příšerky a přízraky. Originální syté barvy a dekorativní stylizace kresby ostře kontrastuje se strohým střihem kabátů, šatů, topů a sukní. Minimalistický design oděvní kolekce tím pádem neruší četbu komiksového příběhu, který je vytištěn přímo na látku.

Assel Tleuova
(1993) Mladá výtvarnice původem z Kazachstánu studuje čtvrtým rokem na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni. Po absolvování oboru Mediální a didaktická ilustrace přešla do ateliéru módního návrhářství. Ve své tvorbě propojuje zájem o komiks, ilustraci, fotografii a módu, kterou vnímá nejen jako umění, ale i sociálně-psychologický fenomén. Ve své tvorbě nezapře vášeň pro japonskou a islandskou kulturu. Její kolekce kabátů, šatů, topů a sukní si pohrává s kontrastem strohého minimalistického střihu a výraznou, téměř dekorativní stylizací komiksového příběhu o podivném stvoření Furry Paws (Chlupaté tlapky).

Výstava je součástí festivalu KomiksFest.

www.komiksfest.czFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Assel Tleuova – Furry Paws (Chlupaté tlapky)