Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Artpark – Obrazy v pohybu

17. 5.-15. 8. / Galerie Rudolfinum /

Do 15.8.2018 bude v přízemí Rudolfina (ve výstavní síni za schody) , Alšovo nábřeží 12, Praha 1, přístupná nové verze interaktivní výstavy Artpark – Obrazy v pohybu.

Nová podoba Artparku, reagující na výstavu Standing Water Mata Collishawa v Galerii Rudolfinum, se zaměří především na práci s animací a různými typy projekce, a na fenomén parafráze ve výtvarném umění.

Interaktivní instalace, jejichž tvorby se ujali umělci Richard Loskot, František Týmal a Marek Brožek vycházejí z techniky klíčování, která je využívána v současné filmové tvorbě, ale také z prekinematografických animačních technik z dob mnohem dávnějších, přičemž Mat Collishaw těchto přístupů sám hojně využívá.

Autorkou teoretické části Artparku je Zdenka Švadlenková, která zde uvede příklady parafrází ve výtvarném umění, ale také historické souvislosti. Přijďte se podívat, jak se díla klasiků v průběhu staletí v očích jejich nástupců a nových diváků proměňovala. Vítání jsou zejména dětští návštěvníci!

I nadále budou v Artparku probíhat Nedělní workshopy pro děti a programy pro školní skupiny.
Vstup zdarma.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Artpark – Obrazy v pohybu