Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Antonín Střížek a jako host Milan Kunc

18. 10.-13. 12. / 8gallery / Malba

Do 13.12.2018 bude v 8 Gallery, Prvního pluku 6 / 172, Praha 8 – Karlín, přístupná velmi zajímavá výstava Antonín Střížek a jako host Milan Kunc.

Antonín Střížek se narodil roku 1959 v Rumburku, v osmdesátých letech vystudoval AVU, od roku 1984 se zúčastňoval výstav Konfrontací. Na AVU se mezi lety 1997–2003 vrátil, aby vedl malířský ateliér. Dnes žije a pracuje v Praze. Hlavními tématy jsou v jeho tvorbě město a civilizace vůbec, kde s nádechem jisté nostalgie používá motivy typické pro umění první poloviny 20. století – například pro Skupinu 42. Práce s každodenností se objevuje rovněž v jeho zátiších, zobrazujících banální témata a předměty. Harmonizace jednotlivých prvků v obraze, stejné tónování a určitá snovost zastaveného příběhu, to jsou charakteristické znaky, se kterými malíř pracuje.

……..

Milan Kunc (* 1944, Praha) je český malíř, dnes známý v mnoha zemích včetně Německa, USA, či Itálie.

Narodil se 27. 11. 1944 v Praze . V letech 1964–1967 studoval na pražské Akademii výtvarných umění u profesora Karla Součka. V osmém semestru byl však vyhozen.

Roku 1969 odešel, jako mnoho jiných českých emigrantů, do Německa, kde studoval v letech 1970–1975 u profesora Josepha Beuyse a Gerharda Richtera. Tehdy vládla na düsseldorfské akademii, kde Beuys učil, velmi anarchistická nálada. V módě byly tehdy téměř neviditelné a zakomplexované kresby na toaletním papíru, Kunc však maloval velké obrazy, které zachycovaly vojáky Wehrmachtu, nebo ruské vojáky. Koncem 70. let si Kunc vytvořil ost-pop, což byla jeho vlastní varianta pop-artu. V roce 1979 založil společně s Peterem Angermannem a Janem Knapem skupinu NORMAL. Tato skupina malovala často na velké zdi jakoby graffiti, ale na vysokém stupni umění. Od roku 1985 se jeho styl překlání spíše na neoklasicistní tematiku, koncem 90. let maloval obrazy s mysteriózní a přírodní tematikou. .

Kunc žil v Kolínu nad Rýnem, Římě, New Yorku a Den Haagu, v roce 2004 se vrátil do Prahy.

CV: WikipediaFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Antonín Střížek a jako host Milan Kunc