Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž András Cséfalvay: A Case of Pluto

19. 10.-25. 11. / Karlin studios / Instalace

Do 25.11.2018 bude přístupná v Karlin studios, Prvního pluku 2, Praha 8 (kousek od Florence v objektu bývalých kasáren za Negrelliho viaduktem), zajímavá výstava András Cséfalvay: A Case of Pluto.

Na první pohled se může zdát, že vyřazení Pluta jako planety je otázka dohody vědců a vědecké klasifikace. Tvorba faktů pro užitečné nakládání se světem se mi jeví upřímnější, než odkrývání „pravdivých“ vztahů, jak šíří populární věda. Vzniká však otázka monopolu a dominantního výkladu světa, na okraji kterého vynechaná majorita konspiruje vlastní „pravdu“. Protože důvěra se dá získat i poukazováním na vlastní nedostatky, navrhuji Mezinárodní Astronomické Unii, aby přijala Pluto zpět do kategorie planety.

ANDRÁS CSÉFALVAY (*1986)
vizuální umělec, absolvent Vysoké školy výtvarných umění v Bratislavě, prošel Katedrou malby a jiných médií Daniela Fišera a Ateliérem multimediální tvorby Anny Daučíkové. V roce 2009 obdržel cenu Óskára Čepana pro slovenské výtvarníky do 35 let. Ve své tvorbě, jež na sebe nejčastěji bere podobu videoartu, se zaobírá zejména problematikou technizace a administrativizaci přemýšlení a emocí. Vytváří fikce, v nichž zkoumá alternativní podoby přítomnosti i budoucnosti a do nichž se promítá též zájem o hudbu, matematiku a jazyk.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž András Cséfalvay: A Case of Pluto