Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Ami Vitale: Naděje x Vyhynutí

Do 7.4.2019 bude v Czech Photo Centre, Na Zlatě 1 (vchod ze Seydlerovy ulice), přímo u metra Nové Butovice na Praze 5, přístupná zajímavá, krásná a často smutná výstava fotografky Ami Vitale: Naděje x Vyhynutí.

Fotografka, spisovatelka, filmařka Ami Vitale procestovala téměř 100 zemí, kde byla svědkem občanských nepokojů a násilí. Kvůli své práci žila v hliněných chýších, válečných zónách, dostala malárii, a také si oblékla pandí oblek – to vše v souladu s její filozofií „žít příběh.“ Poté co v roce 2009 nafotila působivou reportáž o přepravě a vypuštění posledních nosorožců bílých na světě, změnila Ami své zaměření na témata divokých zvířat a životního prostředí.

Časopis Instyle jmenoval Ami jednou z padesáti Drsných žen (Badass Women), jedná se o seriál oslavující ženy, které jsou vidět, slyšet. V rámci tohoto projektu stála po boku skupiny neuvěřitelných žen, jako jsou Jane Goodall, Christiane Amanpour a Ruth Bader Ginsburg. Mimo jiné byla v soutěži The International Photographer of the Year oceněna fotografem roku v kategorii magazín, získala cenu Daniela Pearla za vynikající reportáž a titul Fotograf roku od the National Press Photographer’s Association.

Pětkrát bodovala v soutěži World Press Photo, včetně 1. místa za svou reportáž pro časopis National Geographic z roku 2018 o společenství v Keni, které ochraňuje slony. Nedávno vydala velmi úspěšnou knihu Panda Love, on the secret lives of pandas. Ami Vitale byla protagonistkou seriálu Mission Cover Shot televizního kanálu National Geographic i dalšího dokumentárního seriálu o Madagaskaru (Over the Islands of Africa). Přednáší v rámci série National Geographic LIVE a často pořádá workshopy v Severní i Jižní Americe, Evropě i Asii.

Její fotografie se objevily v téměř každé mezinárodní publikaci a jsou vystavovány v galeriích a muzeích po celém světě. Je zakládající členkou organizace Ripple Effect Images, která sdružuje renomované vědkyně, spisovatelky, fotografky a filmařky, jež společně vytvářejí působivé a přesvědčivé reportáže, které informují o strádání žen v rozvojových zemích a programech, jež jim mohou pomoci. Je též členkou poradního sboru k fotožurnalistice nadace Alexia Foundation.

Ami Vitale, která v současnosti žije v Montaně v USA, je smluvní fotografkou časopisu National Geographic a často pořádá workshopy v Severní i Jižní Americe, Evropě i Asii.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Ami Vitale: Naděje x Vyhynutí