Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Alžběta Jungrová: Černobílý svět

Do 10.12.2017 bude v Nikon photo gallery, Újezd 19, Praha 1, zdarma přístupná velmi zajímavá a krásná výstava fotografií Alžběty Jungrové: Černobílý svět.

Alžběta Jungrová
Fotografovat začala na základní škole. Vystudovala Střední průmyslovou školu grafickou v Hellichově ulici a poté pracovala pro MF Dnes, Hospodářské a Lidové noviny. V letech 2000–2002 žila v USA a v Londýně. Jako základ své tvorby si Alžběta nejprve vybrala dokument a reportáže, protože ji zajímají lidé, jejich životy a osudy. Za svými reportážemi se vydávala do nejrůznějších koutů světa a často se dostávala do riskantních situací. Brodila se největší skládkou odpadu v Kambodži, ropným bahnem na vrakovišti tankerů v bangladéšském Chittagongu, fotila ozbrojené děti a civilisty v pásmu Gazy, narkomany na afghánsko-pákistánské hranici nebo trávila dny s indiány kmene Nukak v kolumbijské džungli.
Za reportáž o drogách na pákistánsko-afgánských hranicích obdržela čestné uznání Czech Press Photo, za sérii snímků o dětech pracujících v cihelně v pákistánském Péšáváru a za sérii fotografií z barmského uprchlického tábora v Bangladéši obdržela cenu Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky. V současnosti je na volné noze, zastupuje ji jedna z nejprestižnějších agentur v oboru komerční fotografie 4D Photo.
Pracuje na několika vlastních uměleckých projektech, vytváří na zakázku reportážní fotografie, fotí reklamy, fashion story, portréty…

Výstavy:
1998 Miláno – Moje město
2000 Praha – Mexiko
2004 Praha – Můj svět
2005 Praha – Havana
2006 Berlin – 3xF. Fußball Frauen Fotografie (Fotbal, ženy a fotografie)
2007 Nostress Gallery Indočína
2010 Galerie plastik Hořice – Mezisvěty
2011 Centrum současného umění DOX Praha Blue Light Tonite.
2011 Praha Žluté lázně Voda nad zlato ve spolupráci se společností Člověk v tísni
2012 Praha AJPhone
2012 Účast na putovní výstavě pořádané Člověkem v tísni Dětská práce očima čtyř českých fotografek. 2012 Písek Sladovna Indie
2012 Praha V kostce
2013 Praha Děti
2015 Praha NY CityFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Alžběta Jungrová: Černobílý svět