Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Ali Tareen: ‚Down is the new up‘

7. 6.-10. 7. / Bar No.7 / Malba

Do 10.7.2017 bude v Baru No.7, Na Struze 7, Praha 1, přístupná zajímavá výstava obrazů Aliho Tareena: ‚Down is the new up‘.

 

Současná epidemie záplavy informací a dezinformacích v médiích vede ke zmatku ve vnímání reality. Žijeme ve věku neustálé úzkosti, zkažené generace která neustále hledá okamžité uspokojení a potěšení. Statistiky však ukazují, že mladí lidé užívají, více než kdy jindy, antidepresiva a jsou náchylnější k závislosti, než kdykoliv v minulosti.

V této sérii děl Tareen úmyslně používá linoryt jako metaforu pro závislost. Opakovaný proces vyřezávání do lina, stejně tak, jako opakovaný proces tisku z lina na papír. V kontrastu k tomuto, se vystavují výkresy, které zdůrazňují udělané chyby a frustraci z touhy po vytvoření dokonalého obrazu. Tato kolekce vychází z myšlenky, že „mysl ovlivěná prožitými traumaty vytváří závislost“. Linoryty a kresby jsou vizuálními mosty mezi podvědomím umělce a vztahem k veřejnému vědomí světa.

Narozený a vychovaný ve východním Londýně, UK, Ali Tareen využívá ve své tvorbě vizuální jazyk, který vyzývá, zkoumá a zpochybňuje rozmanité oblasti duality lidské osobnosti. To zahrnuje ego, moc, sex, smrt a identitu smíchanou s ironií, odporem a sarkasmem, které jsou inspirovány vzpomínkami a zkušenostmi ze živatav Praze a Londýně. Toto téma duality, které je přítomné napříč Tareenovou tvorbou, vychází z jeho konfliktního dětství a zázemí. Jeho rodiče pochází ze dvou velmi odlišných kultur a myšlení, Pákistánu a Anglie. Konflikt mezi východem a západem.

Ali Tareen měl řadu úspěšných sólových a skupinových výstav po celé České republice, Anglii a Španělsku. Získal vyznamenání v Art & Design v Central Saint Martins a do nedávna měl několik let studio v Karlin Studios. V roce 2013 byl pověřen Wundermanem v Praze, aby umělecky zpracoval design více než 700 lahví na víno, pracoval na několika nástěnných malbách v Londýně a umělecky spolupracoval s česko francouzskou kapelou Thoola v roce 2014.Fotografie z výstavy