Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Alfréd Symůnek: Hledání

30. 10.-25. 11. / Nová síň /

Do 25.11.2018 bude v Galerii Nová síň, Voršilská 3, Praha 1, přístupná zajímavá výstava obrazů Alfréda Symůnka: Hledání.

Koloběh hledání a nalézání je významnou součástí lidského bytí. V jakékoliv tvůrčí činnosti se “hledání “ transformuje do díla a stává se tak něčím v pravdě daným, co v okamžiku inspirace autor obdržel a co divákovi dává. Co nalézáme je tak vždy závislé na tom, jak a co hledáme, ať už jako tvůrci nebo příjemci. Souborem expresivně barevných olejomaleb s akcentem na detail autor osobitým způsobem usiluje o interpretaci zdánlivě všedních motivů městské a krajinné scenérie. Je to právě detail, který ozvláštňuje rámec zobrazené situace, v němž je běžný civilní výjev posunut do kontextu nové, objevné estetiky.

Alfréd Symůnek (nar. 1977 Praha) po absolutoriu Střední umělecké školy Václava Hollara v Praze studoval v ateliéru malby Martina Mainera na Fakultě výtvarného umení  VÚT v Brně (1988-2004). V roce 2004 získal cenu Josefa Hlávky, určenou pro talentované studenty, kteří prokázali výjmečné schopnosti a tvůrčí myšlení ve svém oboru. Autorské výstavy : Nová galerie Praha (2017), galerie Prostor 228 Liberec (2018), účast na celé řadě kolektivních výstav. Žije a pracuje v Praze.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Alfréd Symůnek: Hledání