Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Alexander Hackenschmied – Mexico 1940

Do 22.10.2017 bude v Synagoze na Palmovce, Ludmilina 4, Praha 8 – Palmovka, přístupná zajímavá a krásná výstava fotografií Alexander Hackenschmied – Mexico 1940.

Výstava fotografií v Synagoze na Palmovce představí fotografie Alexandra Hackenschmieda, které pořídil během natáčení svého prvního amerického filmu Zapomenutá vesnice. Na filmu pracoval jako kameraman s režisérem Herbertem Klinem a není vyloučeno, že se tam potkal s dalším kameramanem tohoto snímku Henri Cartier-Bressonem.
Kurátorem výstavy je fotograf profesor Pavel Dias. Poprvé byla prezentována v červnu tohoto roku ve Zlíně v rámci doprovodného programu 57. ročníku Zlín Film Festivalu u příležitosti 70. výročí uvedení filmu Zapomenutá vesnice v Československu. Stalo se tak v roce 1947 na filmovém Festivalu v Mariánských Lázních.

Zveme na dvě odborné přednášky s projekcemi:

17. října v 18:00 se v rámci výstavy uskuteční přednáška historika fotografie Pavla Vančáta o Alexandru Hackenschmiedovi s projekcemi filmů Bezúčelná procházka a Meshes of the Afternoon.

18. října v 18:00 se odehraje přednáška kurátora výstavy, fotografa Pavla Diase o Alexandru Hackenschmiedovi a filmu Zapomenutá vesnice.

Otevřeno denně 14:00 – 19:00, vždy v 17:00 se bude konat 30 minutová komentovaná prohlídka, v místě kavárna!Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Alexander Hackenschmied – Mexico 1940